Domowe farby - tocusiowo - blog parentingowy - O życiu i rodzicielstwie

Domowe farby

<![endif]-->

Domowe farby
Niewielu rodziców zdaje sobie sprawę z tego jak ważnym aspektem jest rozwój motoryki małej. Przecież rozwój mowy dziecka zależy właśnie od sprawności manualnej. Dzieje się tak dlatego, że ośrodki w mózgu odpowiedzialne za mowę są usytuowane blisko ośrodków odpowiadają za pracę dłoni.Pozwólmy dzieciom jak najwcześniej usprawniać- ,,ćwiczyć’’ małe rączki.
Dajmy im taplać się, babrać, brudzić, manipulować! I co najważniejsze- nie przeszkadzajmy im w tym! Świetnym pomysłem będą zabawy plastyczne z wykorzystaniem naturalnych farb. Podzielę się z wami jednym z moich ulubionych przepisów na nie. Na pewno przynoszą o wiele więcej korzyści i frajdy niż te zakupione w sklepie. Przecież tak łatwo możemy wykonać je wspólnie w domu. I co najważniejsze są na pewno bezpieczne, bo jadalne. Dodatkowo, kiedy nie posiadacie barwników spożywczych – dzięki tym  naturalnym jak sok z buraka, wiśni, szpinaku czy też kakao, kurkuma , papryka mielona, dostarczymy dzieciom dodatkowych wrażeń sensorycznych. Takie domowe farbki możemy przechowywać w lodówce nawet do 2 tygodni. My wykorzystujemy malutkie pojemniczki po farbach akrylowych.
Przepis:
·         70 ml wody
·         2 łyżki mąki
·         Barwniki
W wodzie rozpuszczamy barwniki, dodajemy mąkę. Wszystkie składniki mieszamy tak długo aż otrzymamy gęstą masę. Gotowe 😊 Do dzieła!
Brak komentarzy