Układanka - puzzlopianka od Trefl - tocusiowo - blog parentingowy - O życiu i rodzicielstwie

Układanka - puzzlopianka od Trefl


Ogromnie cieszy mnie fakt, że tak wielu dziś Rodziców świadomie dobiera zabawki, zwracając uwagę na bezpieczeństwo i skład produktów. Układanka-puzzlopianka ZOO Fun to kolejna propozycja od firmy Trefl, która jest mięciutka, pozbawione krawędzi a co najważniejsze nie zawiera w swoim składzie formamidu, substancji niebezpiecznej dla zdrowia naszych dzieci. 

Zestaw zawiera 8 szt. kolorowych puzzli. Wymiar jednego puzzla to ok. 32 x 32 x 1,5 cm. Przyznam, że naprawdę całkiem pokaźne elementy-idealne dla małych rączek, bardzo lekkie oraz przyjemne w dotyku. Poszczególne elementy można łączyć ze sobą tworząc matę podłogowa. Ponieważ nie jestem posiadaczką dużych dywanów (co tu dużo mówić nie cierpię ich!!!) taka mata to świetna alternatywa. Układamy na niej klocki, rysujemy, wycinamy a nawet lepimy. To nasza mięciutka a zarazem ciepła i mobilna izolacja w każdym pokoju a nawet kuchni, kiedy  pochłonięci codziennymi obowiązkami możemy spokojnie zyskać parę chwil dla siebie😊 Jak dla mnie rozwiązanie idealne! Wymiary maty po złożeniu to 118 x 60 cm. Puzzlopianki są też łatwe u trzymaniu czystości. Po prostu wystarczy odkurzyć i przetrzeć wilgotną szmatką. 


Kolorowe, duże postaci zwierząt na pewno przykuwają uwagę i zachęcają do rozmaitych zabaw. Puzzle -pianki to typ zabawki, którą chyba lubię najbardziej. Jest ona tak skonstruowana, że dostosowuje się do wieku i umiejętności rozwojowych oraz poznawczych dziecka. Okazuje się być idealna dla dzieci w wieku 0-4 lat. I tak maluszki mają możliwość rozwoju umiejętności siadania czy raczkowania, ale to przecież też super okazja do wspólnej zabawy w odgłosy zwierząt. W późniejszych etapach będzie to nauka pierwszych słów. Dwulatki na pewno już świetnie poradzą sobie ze złożeniem wszystkich elementów układanki. Co więcej, możemy budować piankowe figury przestrzenne, np. kostkę lub pudełko. Ernest wpadł na pomysł stworzenia  garażu dla swojej karetki pogotowia, która rusza tylko kiedy potrzebna jest pomoc.

Drugą ulubioną  zabawą jest droga dla jego kolekcji autek. Układanka stwarza też możliwość nauki literek oraz tworzenia własnych historyjek w późniejszych etapach rozwoju. Dzięki tej macie piankowej, dzieci będą mogły więc rozwijać percepcję wzrokową i ruchową, wyobraźnię, logiczne myślenie a także zdolność uczenia się. 


To nie wszystko! Puzzlopiankę ,,ZOO Fun’’   można połączyć z puzzlopianką ,,City Fun’’ i stworzyć jeszcze większą przestrzeń o łącznych wymiarach 118 x 118. My na pewno zaopatrzymy się w jeszcze jeden taki zestaw, który można nabyć TU. Dla nas to świetna okazja do wspólnej zabawy. Jestem pewna, że oboje jeszcze nie raz wpadniemy  na nowe pomysły jej wykorzystania.układanka puzzlopianka zoo fun trefl
KUP TUTAJ

2 komentarze