Seria „Little Planet’’ od firmy Trefl, która bardzo pozytywnie Nas zaskoczyła... - tocusiowo - blog parentingowy - O życiu i rodzicielstwie

Seria „Little Planet’’ od firmy Trefl, która bardzo pozytywnie Nas zaskoczyła...


Seria „Little Planet’’ od firmy Trefl, która bardzo pozytywnie Nas zaskoczyła...

Ostatnio zasypywani jesteśmy wspaniałymi prezentami. Nie wiem czy to przypadek, ale większość tych upominków to zabawki firmy Trefl, które są tak świetnie wykonane, że na pewno posłużą nam na dłużej i to nie tylko z powodu jakości. Byłam zaskoczona, gdyż ta znana marka zawsze kojarzyła mi się właściwie tylko z puzzlami i to przeznaczonymi dla dzieci nieco starszych. Pozytywnie zaskoczyła mnie jednak seria, „Little Planet’’. Solidnie wykonane, z grubego kartonu gry, puzzle i zabawki są niesamowicie kolorowe i dostosowane do wieku oraz umiejętności najmłodszych dzieci. Seria dostarcza wyjątkowych i sprawdzonych pomysłów na zabawę. Do wszystkich zabawek które my otrzymaliśmy dołączone były książeczki z pomysłami.


Baby Cubes - na farmie

Powiem szczerze, że na początku pomyślałam, że to jedna z tych zabawek, która początkowo wywołuje wielki uśmiech na twarzy by potem wylądować zapomniana gdzieś w kącie. Poza tym trafiła do Nas w okresie, gdy Ernest nie miał jeszcze 2 lat , kiedy to z zapałem budował wieże i dźwigi, ale tylko z klocków Lego 😊. Mimo to zestaw tych 10 kolorowych kostek różnej wielkości okazał się świetną zabawą i to nie byle jaką bo połączoną z nauką rozpoznawania liczb 1-10. Obrazki przedstawiające życie na farmie od razu przykuły jego uwagę. Masywne, grube kostki można układać na wiele sposobów-jednego dnia była to ulubiona wieża, którą za każdym razem burzył by ułożyć od nowa potem zupełnie sam wpadł na pomysł, że stworzy długiego węża. Sposobów układania i wykorzystania jest naprawdę wiele. Zabawka ćwiczy koordynacje wzrokową- ruchową a także koncentracje. Uczy nazw zwierząt na farmie. Co więcej, sprawdza się na kilku poziomach rozwoju. Dziś, kiedy ma już prawie 3 lata, tworzymy wspólnie historie z życia na wsi, gdyż samo słownictwo związane z farma jest mu doskonale znane. I jest to na pewno w większości zasługa właśnie Baby Cubes.

Trefl Baby Cubes - na farmie

Trefl Baby Cubes - na farmie


Trefl Baby Cubes - na farmie wąż

Trefl Baby Cubes - na farmie waz
        
Trefl Baby Cubes
KUP KLIKAJĄC W OBRAZEK


Giga puzzle - w miasteczku

Tym razem przenosimy się do miasta. Ta układanka to 12 mega dużych elementów, które są idealne dla małych rączek- grube i solidnie wykonane. Do tego drewniana zabawka i książeczka z opowiadaniem. Na pewno uczy kreatywności. Dziecko samo może tworzyć własne wymyślone historie. To nie koniec. Producent oferuje cztery takie wielkie układanki. W ofercie znajdziemy również „ „Na wsi”, „W ZOO” i „Na budowie” . Wszystko można ze sobą łączyć, tworząc jedna wielką historię.

Trefl Giga puzzle - w miasteczku

Trefl Giga puzzle - w miasteczku układamy

Trefl Giga puzzle - w miasteczku

Trefl Giga puzzle - w miasteczku

Trefl Giga puzzle - w miasteczku efekt końcowyKUP KLIKAJĄC W OBRAZEK


Kupa, Siku już w nocniku - książeczka + gra loteryjka

Przezabawna książeczka, która zachęca maluchy do korzystania z nocnika. Producent podszedł do sprawy z humorem. Nie jestem jeszcze w stanie stwierdzić, czy sprawdzi się w Naszym przypadku, ale podchodzę do tej kwestii spokojnie i bez stresu. Tak samo jak przychodzi czas na chodzenie, mówienie i inne umiejętności tak przyjdzie czas i na to. Każdy dzień przynosi nowe umiejętności. Gdzie jak gdzie ale fundowanie dziecku dodatkowych emocji i stresu na nocniku czy w toalecie nie jest wskazane. Jeśli chodzi o mnie - nie porównuję, nie ośmieszam, nie zmuszam. Koniec kropka. Myślę, że propozycja firmy Trefl może wzbudzić pozytywne skojarzenie a chyba właśnie o to chodzi w procesie odpieluchowania. Nikt z nas nie chciałby raczej załatwiać swoich potrzeb czując lęk i przerażenie. Chyba każdy wie jak to mogłoby się skończyć.
Zabawę rozpoczynamy od przeczytania książeczki opowiadającej o małym chłopczyku, któremu Nocnikowa Wróżka pomogła rozstać się z pieluszką. Porusza się ona zabawnym pojazdem - Supernocnikiem a w ręce zamiast różdżki trzyma zwyczajną szczotkę do toalet.
Z drugiej strony książeczki harmonijki znajdziemy plansze do gry, do której dołączone są obrazkowe kartoniki, które możemy wykorzystać w zabawie na różne sposoby. Producent w załączonej instrukcji podsuwa rodzicom gotowe pomysły zabaw.

Trefl Kupa, Siku już w nocniku - książeczka + gra loteryjka

Trefl Kupa, Siku już w nocniku - książeczka + gra loteryjka

Trefl Kupa, Siku już w nocniku - książeczka + gra loteryjka

Trefl Kupa, Siku już w nocniku - książeczka + gra loteryjka

Trefl Kupa, Siku już w nocniku - książeczka + gra loteryjka
KUP KLIKAJĄC W OBRAZEK

2 komentarze